Nowoczesna architektura : Wejście do Portu Olimpijskiego / Machado i Silvetti Associates z Jorge Mario Jáuregui

Machado i Silvetti Associates podzielił się z nami swoim zgłoszeniem do Konkursu Portu Olimpijskiego, który zajął czwarte miejsce.
Ta propozycja projektu dla Wioski Olimpijskiej 2016 w Rio de Janeiro obejmuje mieszkania dla 11 000 osób, powierzchnie handlowe i biurowe, pięciogwiazdkowy hotel i centrum kongresowe.
Aby uwzględnić post-olimpijski marketing budynków, cały program mieszkaniowy i biurowy może zostać przekształcony z lokalizacji hotelowej z indywidualnie otwieranymi sypialniami i prywatnymi łazienkami do dwu- i trzypokojowych apartamentów oraz powierzchnią najmu najemcy.
Kanał Mangue, dzielący zarówno tereny konkursowe, jak i dzielnicę portową, jest jednocześnie centralnym punktem zainteresowania obywatelskiego, z jego piętrową historią, a także przeszkodą, która obecnie uniemożliwia funkcjonowanie Port District jako spójnego miejskiego miejsca.
Odpowiadając na bogatą historię obywatelską dzielnicy portowej i kanału Mangue, projekt zapewnia nowe sposoby łączności dzięki wyrównanym ulicom i rekonfigurowanej przestrzeni publicznej.
Plan generalny tworzy nową wyróżniającą się alejkę / oś w mieście, która jest dopasowana do krawędzi portu i której geometria jest odbierana w formach proponowanych budynków.
Umieszczenie publicznego parku wzdłuż kanału skutecznie otwiera niebo, aby umożliwić wysoki 5-gwiazdkowy hotel, siedząc w centrum kongresowym i wystawowym, aby pełnić rolę najważniejszego centralnego punktu tej dzielnicy.
aksonometr Architekt: Machado i Silvetti Współpracuje z Jorge Mario Jáuregui Lokalizacja: Rio de Janeiro, Brazylia Obszar projektu: 450 000 m2 Rok konkursowy: plan na rok 2011
[hasła pokrewne: kangurek matematyczny zadania przygotowawcze, dywany castorama, olx praca tuchola ]

Powiązane tematy z artykułem: dywany castorama kangurek matematyczny zadania przygotowawcze olx praca tuchola