Nowoczesna architektura : Pawilon Origami tworzy schronienie z 8 składanymi arkuszami aluminiowymi

Dzięki uprzejmości Tal Friedman Pojawienie się parametryczności przyniosło architektom wiele nowych możliwości projektowych; wyszukiwanie form, cieniowanie słońca i teksturowanie wizualne to tylko niektóre ze sposobów, w jakie technologia wpłynęła na struktury.
Być może jednak jego najszlachetniejszą funkcją jest zdolność do optymalizacji struktury, szczególnie poprzez składanie cienkich, sztywnych materiałów.
Jest to funkcja, którą architekt Tal Friedman postanowił zbadać w swoim pawilonie Origami.
+ 23 Złożony z zaledwie ośmiu aluminiowych arkuszy, Friedman czerpał inspirację z tradycyjnych technik składania papieru, aby stworzyć algorytmy potrzebne do najlepszego wykorzystania sztywności powierzchni aluminium.
Rezultatem jest w pełni samonośna struktura złożona na wsporniku złożona ze złożonych fałd, dzięki czemu powierzchnia przednia jest bezszwowa.
Friedman twierdzi, że technika może w wielu przypadkach zastąpić tradycyjne metody budowlane z wykorzystaniem poszczególnych paneli, ponieważ jego skład tylko jednego materiału może zaoszczędzić zarówno czas wytwarzania, jak i tolerancje budynków.
Obejrzyj filmy i obejrzyj galerię poniżej, aby bliżej przyjrzeć się produkcji pawilonu.
[patrz też: olx praca tuchola, bricoman warszawa połczyńska, max pustak ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman warszawa połczyńska max pustak olx praca tuchola