Nowoczesna architektura : Kaohsiung Port Station Urban Design Konkurs Zwycięski projekt de Architekten Cie.

Architekten Cie., Jason Lee i Patrick Koschuch, wygrał otwarty międzynarodowy konkurs Kaohsiung Port Station Urban Design w Kaohsiung na Tajwanie.
Konkurs został zainicjowany przez władze miasta Kaohsiung, aby przekształcić opuszczone miejsce dawnych stacji kolejowych i stacji portowej z bariery między dwoma ważnymi obszarami miasta (dzielnice Hamasen i Yancheng), tworząc spójną całość tkanki miejskiej.
Wyznaczone przez klienta ambicje na stronę o powierzchni 15,42 ha mają na celu podkreślenie dziedzictwa kulturowego dawnej funkcji strony, przy jednoczesnym wprowadzaniu nowych programów i zwiększaniu objętości w celu dostosowania do rozbudowy miasta.
Te dwa cele mają zostać osiągnięte w sposób zbywalny i wysoce zrównoważony.
Ponieważ znaczna część terenu i istniejące budynki kolejowe są wyznaczone jako zabytki, głównym wyzwaniem dla briefu było znalezienie równowagi pomiędzy chęcią zachowania / rewitalizacji kultury, wprowadzeniem nowego rozwoju na stronę i ustanowieniem wystarczającej liczby połączeń na terenie przekształcić obszar z bariery miejskiej w łącznik miejski.
Daleki od bycia warunkiem tabula rasy, bogactwo i różnorodność historycznych i kulturowych artefaktów na stronie oznacza, że projekt urbanistyczny musi czule reagować na różne warunki.
W propozycji Cieka nowe mieszane bloki miejskie, tereny handlowe, renowacje / restaurowanie budowli przemysłowych dla pracowni i galerii artystów, tory kolejowe, linie kolejowe i budynki stacji przeplatały się z nowym parkiem liniowym, którego centralnym programem jest kryte / odkryte muzeum historyczne o historii przemysłu i miasta.
Łącząc program muzealny z parkiem, propozycja jest w stanie sprostać bliźniaczym celom zachowania / rewitalizacji historycznej i zrównoważonemu środowisku.
Projekt samego parku, czerpie z historycznych linii kolejowych i nadaje priorytet ciągłej trasie pieszych i rowerzystów wzdłuż długości parków.
W szczególności powierzchnia krajobrazu jest zorganizowana w taki sposób, aby połączenia pojazdów na terenie nigdy nie przecinały ruchu pieszego i cyklicznego przez park.
Jako taki, jednym z kultowych elementów planu jest punkt orientacyjny / lądowy, połączenie lądowiska, programów muzealnych i innych funkcji.
cel koncepcji 01 Z punktu widzenia urbanistyki ambicją wniosku było nie zrównać strony i zacząć świeżą.
Przeciwnie, ma on na celu delikatne rozszerzenie istniejącej morfologii bloków miejskich na miejsce za pomocą odpowiednich mieszanek programowych (od całkowicie komercyjnych do całkowicie bloków mieszkalnych) w oparciu o ich sąsiedztwa i indywidualne warunki.
Ponadto obwiednia i orientacja objętości budynku każdego bloku ma na celu zminimalizowanie przyrostu ciepła słonecznego, maksymalizację wentylacji krzyżowej w bloku i zapewnienie doskonałych widoków dla wszystkich pasażerów.
W związku z niezliczonymi zabytkami kultury, skomplikowanymi sąsiedztwami i bogatą historią miejsca, staraliśmy się wyobrazić sobie miejsce, które jest zarówno wrażliwe na historyczny kontekst miejski, jak i ambitne pod względem zrównoważenia środowiskowego i przekształcenia istniejącej morfologii urbanistycznej.
.
Jesteśmy przekonani, że skoro gospodarka Tajwanu stopniowo przekształca się z przeszłości produkcyjnej i przemysłowej w gospodarkę kulturalną i turystykę, nasza propozycja może znacząco przyczynić się do ewolucji miasta Kaohsiung.
Jason Lee i Patrick Koschuch sekcja Architekci: De Architekten Cie.
Pracownicy: Jason Lee i Patrick Koschuch Zespół projektowy: Raul Forsoni, Nam Dong Ho, Blanca Fernandez, Kasia Cielibala, Dariusz Florczak Krajobraz: Rosetta Elkin z RSE Landscape Specjalne podziękowania dla Branimira Medic en Malone Chang + panorama Yu-lin Chen Architects
[patrz też: castorama regały, mrówka parczew, wentylatory ścienne ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama regały mrówka parczew wentylatory ścienne