Nowoczesna architektura : Architekt Diébédo Francis Kéré nagrodzony nagrodą Marcusa UWM

Diébédo Francis Kéré Afrykański architekt Diébédo Francis Kéré, założyciel Kéré Architecture w Berlinie, otrzymał nagrodę Marcusa dla architektury.
Nagrodą, która uznaje wschodzące talenty globalne, zarządza Szkoła Architektury i Urbanistyki (SARUP) na Uniwersytecie Wisconsin – Milwaukee (UWM).
Kéré odwiedzi SARUP wiosną 2012 roku i poprowadzi studia dyplomowe na temat konkretnych wyzwań architektonicznych w Milwaukee.
Będzie również uczestniczył w publicznych warsztatach i wykładach.
Więcej opisu nagrody i krótkie streszczenie architekta i jego pracy po przerwie.
Nagroda Marcus to 100 000 $ ufundowana przez Marcus Corporation Foundation i administrowana przez SARUP.
Zapewnia nagrodę 50 000 $ dla zwycięzcy i kolejne 50 000 $ dla szkoły, aby poprowadzić konkurencję i przyniesie Kéré na UWM.
Kéré urodził się w Burkina Faso w zachodniej Afryce i był pierworodnym synem wodza wioski Gando.
W 1998 roku założył organizację Bricks for the Gando Schools, dzięki której zebrał fundusze na budowę nowej szkoły podstawowej.
W ramach projektu zaadaptował techniki budowlane, aby wykorzystać strategie pasywnej wentylacji i lokalne zasoby.
Rezultaty ilustrują moc architektury, która zmienia społeczność.
W 2004 roku ukończył Szkołę Architektury na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie.
.
Kéré jest w stanie przetłumaczyć zachodnie tradycje architektoniczne na miejscowe procesy i wartości.
mówi Toshiko Mori, profesor Robert P.
Hubbard w Practice of Architecture na Harvard University Graduate School of Design, który był jednym z jurorów.
Jego pragnienie budowania wyrafinowanych i bezkompromisowych budynków przy tak niewielkiej ilości zasobów jest inspirującą i optymistyczną lekcją do dzielenia się z uczniami.
Jury sześcioosobowe zwołało w Milwaukee, aby wybrać czwartego zwycięzcę nagrody Marcusa spośród 30 międzynarodowych nominowanych z 13 krajów.
Wszyscy nominowani byli architektami sugerowanymi przez wybraną międzynarodową komisję nominacji.
Chociaż firma Kéré jest w Niemczech, większość jego prac jest wykonywana w zachodniej Afryce i innych krajach.
Jego projekty obejmują szkołę dla dziewcząt w centralnych Indiach, muzeum Czerwonego Krzyża w Szwajcarii i międzynarodowe centrum konferencyjne w Ouagadougou, stolicy Burkina Faso.
Oprócz Mori, jurorami byli Carlos Jimenez, dyrektor studia Carlosa Jimeneza, profesor Rice University i członek jury konkursu Pritzker Architectural Prize (Houston); Sarah Herda, dyrektor The Graham Foundation for the Advanced Studies in the Fine Arts (Chicago); Robert Greenstreet, dziekan Wydziału Architektury i Urbanistyki UWM; Steve Marcus, dyrektor generalny Marcus Corporation Foundation (Milwaukee); i Chris Cornelius, UWM adiunkt w dziedzinie architektury.
Pierwsza nagroda Marcusa została przyznana w 2005 roku MVRDV, Rotterdam; druga w 2007 roku dla Barkow + Leibinger Architects, Berlin; a trzeci do Alejandro Aravena, Elemental, Chile w 2009 roku.
Prace ze studiów nagraniowych Marcusa zostały opublikowane na niezliczonych stronach internetowych i czasopismach międzynarodowych, a także w kilku książkach, w tym w Skycar City.
(Aktar) i.
Architektura teraz! 7.
(Taschen).
Nagroda Marcus została uznana za najbardziej lukratywną nagrodę dla młodych projektantów na świecie, pasującą tylko do Pritzkera .
Marcus Corporation Foundation jest filantropijną częścią Marcus Corporation, firmy zajmującej się zakwaterowaniem i rozrywką z siedzibą w Milwaukee.
Jest to część zobowiązania rodziny Marcus do wspierania architektury w Milwaukee.
[patrz też: castorama wykładziny, dywany castorama, mrówka praca ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama wykładziny dywany castorama mrówka praca