Budownictwo wczoraj i dzis : Wirtualny rzut do nierozwiązanego studium przypadku Richarda Neutry # 6, The Omega House

Ten model 3D jest tak blisko, jak to tylko możliwe, ponieważ Dom Omega jest jednym z niewielu domów studium przypadku, które nigdy nie zostały zbudowane.
Zaprezentowany na początku programu studiów przypadku w magazynie Arts & Architecture w 1945 roku, przedstawia jedną z najbardziej innowacyjnych koncepcji projektowych w tej serii, którą można teraz przeglądać w przeglądarce.
Architekt, Richard Neutra, był celebryty we własnym życiu i jeden z najbardziej cenionych wysokich modernistów.
Neutra urodził się w Wiedniu, a już ponad 30 lat, gdy przybył do Ameryki w 1923 roku.
Pracował dla Ericha Mendelsohna, dla Franka Lloyda Wrighta i krótko u Rudolfa Schindlera.
Wiele z jego zleceń to domy mieszkalne, struktury, które udało mu się zrobić cudownie fotogenicznie.
Neutra zachowywał się jak arystokratyczny mędrzec Miesa van der Rohe, ale łagodził go żywy egalitaryzm Karola i Raya Eamesa z Zachodniego Wybrzeża (link do poprzedniego projektu).
Zrobił okładkę magazynu Time w latach czterdziestych i może być jednym z niewielu wybitnych architektów, którzy kiedykolwiek zbudowali kościół wjazdowy.
Być może najbardziej zadziwiająco, Ayn Rand napisała scenariusz do The Fountainhead, mieszkając w domu zaprojektowanym przez Neutrę.
Richard Neutra na okładce Time Magazine z 15 sierpnia 1949 r.
W 1945 r.
Omega House było objawieniem, skromnym domem rodzinnym, który się odwrócił; oferował plan krzyżowy ekstrawertycznie zorientowany na jasno oświetlony południowy kalifornijski krajobraz.
Dom, w którym Time pisał o architekturze Neutry, łączy w sobie czyste linie, zdroworozsądkową wygodę i wyzwalającą otwartość stylu z ciepłymi akcentami domu.
Na jednym ramieniu krzyża znajduje się demonstracyjna przestrzeń mieszkalna o wysokim stropie, zapewniająca rozrywkę, która otwiera się na dużą brukowaną przestrzeń zewnętrzną, skutecznie sprowadzając na zewnątrz.
Jest tam zaciszna sypialnia główna na końcu następnego ramienia, a następnie zamknięta przestrzeń dla sypialni dziecięcych (gdzie wchodzą z ogrodu przez kabinę prysznicową!).
Ostatnie ramię zawiera kuchnię i przestrzenie do nieformalnej kuchni.
Plan pozwolił niewielkiemu domowi wyrazić wyrafinowane podziały między publicznym i prywatnym, dorosłym i dzieckiem, dniem i nocą, aktywnością i wypoczynkiem.
Dzięki uprzejmości Archilogic i klientów.
Cóż, byli wyimaginowani.
Projektując dom Omega, Neutra wymyślił pretendowy brief, który umożliwił mu przedstawienie tego idealnego modelu jako realistycznej możliwości.
W tym amerykańskim śnie, Pani i Pani Omega minęli swą pierwszą dekadę małżeństwa i dobrze ją przetrwali.
Pani Omega opisuje się jako gospodyni domowa z zainteresowaniami artystycznymi i muzycznymi.
Mają troje dzieci: dwie córki i syna odpowiednio dziesięciu, dziewięciu i pięciu lat.
Chcą domu, który równoważy ich życie, a Neutra zobowiązuje się.
Dzięki uprzejmości Archilogic W artykule na okładce świętującym Neutrę w 1949 r.
Czasopismo Time Magazine poradziło swoim czytelnikom: naucz się mówić w sposób świadomy o furringu i błyskaniu, podsufitach i odkrywkach, szprosach i szprosach, gamblach, spandrelach, biodrach i niedopałkach drzwi. Insynuacja zadowoliłaby Neutrę.
Nie dorastał w Wiedniu bez powodu: przyjaciel Freuda, syn Ernst, Neutra miał bardzo rozwinięte poglądy na związek między domem a rodziną, która go zamieszkuje:.
Grupą rodzinną.
małe lub duże, utrzymywane razem przez więzy o najbliższej relacji genetycznej, często również niosące zdrowe nasiona rozwoju odśrodkowego i wewnętrznego antagonizmu, zostały zbadane przez psychologów jako podstawowy element ludzkości …
Skorupę ślimaka, ptaka.
Gniazdo, osy, wzgórze mrówek – wszystkie te, zbudowane dość odruchowo, stają się bezpośrednim fizycznym otoczeniem tych zwierząt i są dla nich nie mniej ważne niż budowanie mieszkania dla rodziny.
W tym środowisku nasi poszukiwacze duszy niepokoją się nieuzasadnionymi znacznie mniej niż relacjami małżeńskimi lub między rodzicami a dziećmi.
Dobrze pamiętam, jak profesor Freud uśmiechał się na moje oświadczenie, że architektura mieszkaniowa, codzienny i nocny wpływ otoczenia fizycznego, zdecydowanie podnosi reakcje warunkowe..
[1] Dzięki uprzejmości Archilogic Neutra był także akolitem Otto Rank, którego książka z 1923 roku Trauma urodzenia dowodziła, że ostatecznym problemem w ludzkiej egzystencji – prototypem wszelkiego cierpienia – był ból rodzenia się.
Ranga była główną postacią w ruchu psychoanalitycznym do teorii narodzin urazów.
Jego koledzy uznali, że to absurdalne, a on został mniej lub bardziej wyrzucony z ruchu.
Neutra jednak bardzo poważnie potraktował hipotezę narodzin traumy, a jego budynki podwajały psychoanalizę.
Neutra używał technik psychoanalitycznych do badania swoich klientów i ich potrzeb oraz do przekonywania ich do budowania swoich struktur.
Jak informował Time, Neutra była znana z tego, że każdy członek rodziny klienta pisał pamiętniki opisujące wszystko, co robili przez tydzień.
Neutra szczególnie zainteresowała się dziennikami żon swojego klienta.
To był kalkulator
[hasła pokrewne: wymiary pustaka max, mrówka piekoszów, pustak max wymiary ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka piekoszów pustak max wymiary wymiary pustaka max