Budownictwo i architektura : Zwycięzca zawodów olimpijskich: Jo O Pedro Backheuser z Ignasi Riera

Zwycięski projekt Portu Olimpijskiego, którego celem jest rewitalizacja i przebudowa 850 metrów kwadratowych portowego miasta Rio de Janeiro, został ogłoszony w siedzibie Brazylijskiego Instytutu Architektów Brazylii (IAB-RJ) w Rio de Janeiro.
Projekt obejmuje budowę obiektów takich jak wsie mediowe i sędziowskie, pięciogwiazdkowy hotel, centrum kongresowe i centrum biznesowe, które będą wykorzystywane podczas Igrzysk Olimpijskich 2016 i będzie spuścizną dla miasta.
Co więcej, ta miejska interwencja wykorzystuje cały projekt Marvelous Port Recovery Center w Rio de Janeiro.
Zwycięski projekt został opracowany przez brazylijskiego architekta i urbanisty Joela Pedro Backheuser we współpracy z katalońskim architektem Ignasi Riera.
Drugi, trzeci i czwarty projekt koordynowali brazylijscy architekci Roberto Aflalo, Espadon Francisco i Jorge Jauregui.
Pierwsze miejsce gwarantuje, że projekt zostanie zrealizowany w co najmniej 40% powierzchni.
Administracja miasta może korzystać z części nagrodzonych projektów.
O zwycięskim projekcie:.
Miasto nigdy nie powinno być traktowane jak muzeum.
Rendering między brazylijskim architektem Jo em Pedro Backheuser (magisterskie studia urbanistyczne na Columbia University / NY) i biura katalońskiego architekta Ignasi Riera ma symboliczną wartość, ponieważ model dziedzictwa, który Rio de Janeiro chce pójść w ślady Barcelony.
W projekcie znajdą się media i sędziowie, ośrodki kongresowe, hotel i centrum biznesowe.
.
Chcemy stworzyć nową artykulację przestrzeni publicznej, oddając miastu byłyby przestrzenie prywatne, takie jak centrum kongresowe, które będzie pod ziemią, a którego dach będzie publicznym tarasem z ogrodami i działkami zieleni, oraz da dostęp do pięciu budynków biznesowych centrum ., powiedział John Peter Backheuser.
Powstanie również pięciogwiazdkowy hotel o wysokości 150 metrów z 45 pięterami.
Na obszarze Praia Formosa, w pobliżu dworca autobusowego, wioski medialne i sędziowskie o trzech, dziesięciu lub dwudziestu piętrach, po igrzyskach olimpijskich, zostaną przekształcone w dzielnice mieszkaniowe, biura handlowe i usługi.
Miasto nigdy nie powinno być traktowane jak muzeum.
Chodzi o to, że celem odnowy miast jest przywrócenie życia.
Więcej niż plan prac budowlanych, proponowana przebudowa powinna być rozumiana jako proces politycznej rekonstrukcji miasta,.
architekt konkluduje.
rendering W lipcu zwycięski projekt zostanie przedstawiony przez komitet organizacyjny 2016 Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu w Durbanie w RPA.
W sierpniu zostanie opublikowany wynik międzynarodowego konkursu, który wybierze ogólny plan urbanistyczny Parku Olimpijskiego Rio 2016.
Architekt: Jo.
O Pedro Backheuser z Ignasi Riera Lokalizacja: Rio de Janeiro, Brazylia
[przypisy: mrówka piekoszów, mrówka praca, olx kluczbork ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka piekoszów mrówka praca olx kluczbork