Budownictwo i architektura : AD Round Up: Biblioteki Część VIII

Trzy wspaniałe projekty i dwie klasyki dla naszej ósmej listy wcześniejszych bibliotek.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Vasconcelos Library / Alberto Kalach Projekt integruje bibliotekę publiczną z ogrodem botanicznym.
250-metrowa stal, beton i szklana konstrukcja otoczona zielenią i wodą.
Projekt oparty jest na czterech fundamentalnych założeniach (czytaj więcej.) Klasyka AD: Denver Central Library / Michael Graves & Associates Michael Graves, jeden z najbardziej szanowanych i oryginalnych umysłów postmodernistycznej architektury, został zlecony w 1990 r., Aby wyremontować i zaprojektować rozszerzenie do Biblioteki Centralnej w Denver.
Znany z surrealistycznej i.
Rozrywkowej.
architektura; Graves.
wdrażane tradycyjne postmodernistyczne motywy abstrakcyjnych klasycznych form, naturalnych materiałów i kolorów powszechnie występujących w minionych stuleciach (czytaj więcej.) Biblioteka Winnipeg Dodatek / Patkau Architekci i LM Architectural Group Biblioteka Winnipeg Centennial została pierwotnie zbudowana w 1976 roku jako budynek trzypiętrowy zajmuje blok miejski i sąsiedni park publiczny.
Istniejąca biblioteka, wykonana z betonu zbrojonego eksponowanego na wnętrze i zewnętrzną część panelu pre-cast, poczuła się bardzo oderwana od otoczenia, w tym parku (czytaj więcej.) AD Classics: Stockholm Public Library / Gunnar Asplund Na początku XX wieku koncepcja Biblioteka publiczna została przyjęta przez miasto Sztokholm w Szwecji.
Gunnar Asplund został początkowo zatrudniony, aby pomóc w określeniu wymagań dla biblioteki publicznej, a następnie przygotować konkurs otwarty dla wszystkich architektów.
Rozpoczynając swoje badania w Stanach Zjednoczonych, Asplund zapoznał się z przykładami najbardziej rozwiniętego systemu bibliotecznego na świecie (czytaj dalej.) Biblioteka Ballard i Centrum Obsługi Sąsiedztwa / Bohlin Cywiński Jackson Zdobywca wielu nagród za wzornictwo i zrównoważony rozwój, Biblioteka Ballarda i Centrum Obsługi Sąsiedztwa oferuje dramatyczne oblicze wzdłuż ulicy i rozszerzony front ganek zbiera przestrzeń dla jego sąsiedztwa.
Zaprojektowany przez Bohlin Cywinski Jackson, budynek znajduje się na łagodnie nachylonym miejscu, skośnie naprzeciwko nowego parku miejskiego i prowadzi w kierunku centrum Ballardu jedną przecznicę dalej.
Śledź przerwę na dalsze opisy projektu, zdjęcia i rysunki nowej biblioteki (czytaj dalej.)
[patrz też: bricoman warszawa połczyńska, olx praca tuchola, max pustak ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman warszawa połczyńska max pustak olx praca tuchola