Budownictwo wczoraj i dzis : Schrony budynków strukturalnych Abeera Seikalyego spławią uchodźców Mieszka razem

Dzięki uprzejmości Abeer Seikaly Niezależnie od zamieszek politycznych i klęsk żywiołowych, kryzysy uchodźców na całym świecie zdają się napływać do późnych gazet.
Te wydarzenia zainspirowały interdyscyplinarnego projektanta Abhera Seikaly ego na pogotowie ratunkowe, zatytułowane.
Tkactwo domu.
która otrzymała nagrodę Lexus Design Award w 2013 r.
Składane schronisko z tkaniny strukturalnej może dostosowywać się do różnych klimatów, zapewniając jednocześnie komfort współczesnego życia, taki jak ciepło, bieżąca woda i prąd.
+ 14 Dzięki uprzejmości Abeer Seikaly Składa się z wytrzymałej rurki z tworzywa sztucznego uformowanej w krzywe fali sinusoidalnej i wplecionej w rozciągliwą membranę z tkaniny, która tworzy techniczną, strukturalną tkaninę, która rozszerza się, zamykając i kurczącą się pod kątem mobilności.
Ze względu na komórkowy charakter struktury, poszczególne segmenty systemu można pozostawić otwarte, aby stworzyć drzwi lub promować cyrkulację powietrza przy ciepłej pogodzie, lub wszystkie segmenty mogą być zamknięte, aby zatrzymać ciepło w zimie.
Dzięki uprzejmości Abeer Seikaly Pusta rura z tworzywa sztucznego tworzy przewody do świadczenia usług takich jak prąd i woda.
Seikaly nawet przewiduje strukturę struktury, która przekształca promieniowanie słoneczne w energię elektryczną i ładuje baterię, która jest zintegrowana z systemem, zapewniając moc potrzebną do schronienia.
Dzięki uprzejmości Abeer Seikaly Zbiornik wody zintegrowany z wierzchołkiem kopuły zapewnia bieżącą wodę wewnątrz urządzenia, dostarczaną przez zbieranie wody deszczowej lub ze źródła na miejscu, i jest przenoszony do zbiornika przez termosyfonowanie, w którym ciepło Słońce powoduje, że woda wznosi się na szczyt struktury.
Dzięki uprzejmości Abeer Seikaly Dzięki możliwości zgromadzenia wielu takich schronów, system może stworzyć miasto schronienia .
Jak zauważa Seikaly w swoim opisie projektu, uchodźcy przenoszą ze swoich domów to, co mogą i przesiedlają się w nieznane tereny, często zaczynając od namiotu, który można nazwać domem.
W tej przestrzeni uchodźcy znajdują miejsce, w którym mogą zatrzymać się w swoich burzliwych światach, miejscu do tkania w gobelinach ich nowego życia.
Dzięki uprzejmości Abeer Seikaly
[podobne: castorama wykładziny, allegro budownictwo, castorama regały ]

Powiązane tematy z artykułem: allegro budownictwo castorama regały castorama wykładziny