Budownictwo i architektura : Serliceus Museum Gösta Rozszerzenie Konkurs Wniosek / biuro Jarrik Ouburg

Dzięki uprzejmości Office Jarrik Ouburg Od roku 1945 pałac mieszkaniowy Gösta Serlachius w rejonie dworku Joenniemi w Männtä w Finlandii był domem dla kolekcji sztuki Gösta Serlachius, jednego z krajów skandynawskich.
najbardziej znaczące kolekcje prywatne.
Ta propozycja rozbudowy muzeum Serlachius przez biuro Jarrik Ouburg powiększy pięciokrotnie pojemność muzeum, tworząc zespół budynków, które podnoszą jakość naturalnego krajobrazu.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat tego projektu po przerwie.
Aby dopasować stosunkowo dużą liczbę programów do charakteru i skali istniejącego dworku, program jest rozprowadzany wśród kilku mniejszych budynków.
Nowe budynki biurowe i sprzedaż biletów / sklep muzealny uzupełniają zespół urbanistyczny po północnej stronie dworku i tworzą kwadrat z istniejącymi budynkami i żywopłotami: plac Serlachius.
Ten kwadrat to formalne i funkcjonalne wejście do Dworu Joenniemi i strony muzeum.
plan 01 Przedłużenie muzeum znajduje się na sąsiedniej wyspie Taavetsinsaari i można go podzielić na zadaszoną ścieżkę i kilka pomieszczeń.
Ścieżka podąża wzdłuż linii wysokości na wyspie i czasami jest wąska, dając odwiedzającym wrażenie przejścia przez przyrodę, podczas innych okazji ścieżka rozszerza się i daje miejsce na hol wejściowy, restaurację i aulę.
Pomieszczenia znajdujące się poza ścieżką zawierają przestrzenie ekspozycyjne, do tymczasowych i stałych zbiorów, a pokoje na wewnętrznej stronie ścieżki zawierają programy usługowe obejmujące szafę, toalety, przechowywanie, przechowywanie dzieł sztuki, kuchnię przygotowawczą, archiwa i konserwację.
Dzięki uprzejmości Office Jarrik Ouburg Przywrócenie połączenia Placu Serlachiusa z nowym muzeum.
Zabytkowy most zostanie przebudowany, łącząc istniejący dwór z wyspą.
Dzięki uprzejmości Office Jarrik Ouburg
[hasła pokrewne: castorama wykładziny, mrówka praca, wentylatory ścienne ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama wykładziny mrówka praca wentylatory ścienne