Architektura i nowoczesne budownictwo – waa wygrywa 1. miejsce w Xian International Wetland Park Competition

Uczynienie waa i Xian University of Technology and Architecture Institute ma przyjemność ogłosić ich niedawny sukces w projektowaniu nowego centrum kultury XIAN.
Schemat obejmuje 9 muzeów 3 km na południe od centrum Xian.
Rada przewiduje projekt jako inwestycję na rzecz przyszłego wzrostu w sektorze nowoczesnych technologii i projektowania, aby przynieść korzyści następnemu pokoleniu młodych artystów, projektantów i animatorów.
Mamy nadzieję, że Xian może przejść od sukcesu najnowszej wystawy ekologicznej i połączyć się z umysłem świadomości międzynarodowej.
Program w dużej mierze opiera się na wpływach bogatego dziedzictwa kulturowego Xian.
Będąc stolicą i bramą na zachód, handel jedwabiem był głównym motorem chińskiego pradawnego statusu na mapie świata.
Zespół projektowy był zainteresowany przywróceniem procesu wytwarzania jedwabiu, w szczególności technikami zbierania tego cennego materiału.
Utylizacja Krajobraz zachował istniejącą topografię tego miejsca w dolinie, z wodą spadającą ze wschodu na zachód wzdłuż 3 km terenów podmokłych.
Daleko po prawej stronie znajduje się wyczekująco położona oś historyczna między Pagodą a Północnym Zachodem, a kopce z cmentarza z Han położone na południowym wschodzie nawiązują do Jadeitowego Smoka z dynastii Han, co prowadzi do rozdrobnienia wyspy.
Odniesienie do kopców pogrzebowych zostało włączone pomiędzy ciągłą wstęgę wody rozciągającą się na całej długości 3 km terenu.
Segmenty krajobrazu rozciągają się niemal w miejscu, gdy sznurki są nawijane na wrzeciona, w których strefy muzealne pełnią rolę czopów w tym procesie.
Specjalne paski trawnikowe zostały włączone w nadziei zebrania siły oddziaływania czynników atmosferycznych, umożliwiając ciągłe przekształcanie krajobrazu w czasie.
Sadzenie ma charakter sezonowy, dzięki czemu odwiedzający mogą napotkać nowe doświadczenia podczas wielu podróży.
Architekt: waa Lokalizacja: Xian, plan Chin
[hasła pokrewne: max pustak, dywany castorama, pług talerzowy ]

Powiązane tematy z artykułem: dywany castorama max pustak pług talerzowy